O Blogu

Obecně, když se mluví o příkrmech tak první co si představíme je obrázek dospělého co v ruce drží lžíci plnou jakési bezbarvé hmoty a naproti němu sedí přibližně půloční miminko, které vůbec nesdílí nadšení rodičů z obsahu lžíce (u toho častokrát musí rodič dělat různé “opičky”, mít zaplou televizi s pohádkami, dělat s lžící “letadýlko”, nebo prostě cokoliv jiného, jen aby to odvedlo pozornost potomka od té “vynikající kašičky”…)

S BLW to je úplně jinak. Je to právě miminko, které si samo určuje kdy bude jíst, co sní, kolik toho sní a jak to bude dělat (ostatně tak to mělo být dostud i s mlékem). Jí samo, vlastníma rukama a používa svůj vlastní instinkt a naším úkolem jako rodičů je mu nabídnout jen ty nejzdravější pokrmy.

Ráda bych tímto na blogu přivítala všechny, kteří se rozhodli nenutit své děti do pyré, ale naopak, respektovat jejich vlastní rytmus.

Neslibuji Vám, že to bude lehké, ale určitě to bude stát za to 🙂

Radka 


Při aplikování metody BLW se řídím doporučeními Světové zdravotnické organizace (WHO), Evropské společnosti pro dětskou gastroenterologii, hepatologii a výživu (ESPGHAN), Britské poradní vědecké komise pro výživu (SACN), Americké pediatrické akademie (AAP), Pracovní skupiny pro výživu Ministerstva Zdravotnictví ČR a České Pediatrické Společnosti (ČPS).

A jelikož Baby Led Weaning (BLW) je součástí respektující výchovy, navazuji na ni na blogu i ve všech dalších otázkách jako je například zdravá výživa nebo kojení.

V případě jakýchkoliv dotazů ohledně BLW se neváhajte připojit ke skupině BABY LED WEANING /BLW/ KROK ZA KROKEM:

error: Content is protected !!